Lasur Biuro Rachunkowe Blog

W 2018 r. prawie 2 mln przedsiębiorców będzie musiało przekazywać rejestry podatku VAT w formie elektronicznej JPK

Jednolity Plik Kontrolny to nowy sposób składania informacji fiskalnej przez firmy. Wcześniej kontrole fiskusa w przedsiębiorstwach były wyrywkowe.

Dzięki JPK Twoja firma poda fiskusowi kluczowe informacje, dane dotyczące

zakupów i sprzedaży, wpływów i płatności oraz stanu zapasów w magazynie. Wszystkie dane mają być odpowiednio wyselekcjonowane i wyeksportowane do pliku w formacie XML według z góry ustalonego schematu i struktury.

Niektóre firmy muszą przygotowywać aż siedem rodzajów plików. Dotyczą one danych z ksiąg rachunkowych - plik jpk_kr.xml, wyciągów bankowych - jpk_wb.xml, stanu magazynu - jpk_mag.xml, podatkowej księgi przychodów i rozchodów - jpk_pkpir.xml, ewidencji przychodów - jpk_ewp.xml, faktur VAT - jpk_fa.xml i ewidencji zakupu i sprzedaży VAT - jpk_vat.xml.

 

Czy JPK oznacza dodatkowe koszty?

Wszystkie wymagane dane z wewnętrznych systemów księgowych trzeba przenieść do pliku XML. Zakres ingerencji informatycznych zależy od tego, jakich systemów księgowych i informatycznych używa dana firma lub obsługujące ją biuro księgowo-rachunkowe. W niektórych firmach może wystarczyć proste oprogramowanie współpracujące ze źródłem danych, w innych wymagana może być aktualizacja lub zainstalowanie nowego systemu.

Rodzinne Biuro Rachunkowe LASUR od wielu lat korzysta z profesjonalnego oprogramowania zgodnego z wytycznymi Ministerstwa Finansów. LASUR tworzy i wysyła pliki JPK umożliwiając współpracę na najwyższym poziomie.

 

Zapraszam do współpracy
LASUR - Biuro Księgowe Warszawa Ochota
tel:501062715
Warszawa Ochota